Zespół „Śpiewający Seniorzy” debiutował 10 stycznia 1999 roku podczas koncertu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początkowo w Zespole występowały tylko Panie – funkcjonował wtedy pod nazwą „Śpiewające Seniorki”. Z chwilą pojawienia się Panów, nazwa uległa zmianie.
W pierwszym składzie Chóru, który prowadził Zbigniew Barankiewicz, śpiewały Panie: Irena ćwikła, Maria Sykut, Helena Kraczkowska, Maria Próchniak, Helena Przygocka, Janina Przygocka, Zofia Przygocka, HelenaRodzik, Zofia Stępień, Anna Sadurska. Później dołączyli do chóru: Kazimiera Duda, Stanisław Skwarek, Celina Kowalik, Teresa Gembal, Wacław Kowalik, Zofia Lewtak, Wacław Murat. W latach 2000-2004 chór prowadził Mariusz Oleśkiewicz, a od 15 lat chórem opiekuje się Tadeusz Salamandra. Ważną rolę w chórze odgrywały solistki Panie Marianna Próchniak i Genowefa Pachocka. Obecnie utwory solowe wykonuje właśnie Pani Genowefa. Dziś zespół liczy18 osób. w tym trzech panów.
W repertuarze „Śpiewających Seniorów” znajdują się piosenki z minionych lat: o miłości, domu rodzinnym i ojczyźnie a także kolędy, pieśni patriotyczne i piosenki autorskie, do których teksty napisali pracownicy Ośrodka Kultury.
Praca w zespole przynosi wszystkim członkom ogromne zadowolenie i przyjemność. Pozwala zapomnieć o szarości dnia codziennego i daje satysfakcję. Przez 20 lat chór koncertował ponad 300 razy. Co roku swoimi występami urozmaica uroczystości gminne oraz te organizowane przez GOK w Końskowoli oraz Gminny Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Bierze udział w imprezach plenerowych z okazji Święta Róż i koncertuje dla Jubilatów obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego. Wielokrotnie występował podczas Powiatowego Dnia Kultury, w koncertach charytatywnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i na rzecz powodzian. Wspierał swoimi występami akcję zakupu tomografu komputerowego dla puławskiego szpitala.
Koncerty „Śpiewających Seniorów” znalazły uznanie wśród podopiecznych Domu Opieki w Lublinie, strażaków z Góry Puławskiej oraz seniorów w Kraśniku i Puławach.Zespół kolędowałw Baranowie, Ludwinie, Osinach i Narolu. Chór brał udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Dęblinie i uroczystościach organizowanych przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZERil w Puławach, a także przez parafie w Puławach i Osinach.
Wśród wielu odniesionych sukcesów należy wymienić:
- Ill miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej Wsi w Opolu Lubelskim w 1999 roku,
- Złoty Dyplom, czyli główna nagrodana II Jesiennym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów’2001 w Dęblinie,
- Nagroda Starosty Puławskiego w Dziedzinie Kultury '2002, 2018,
- Pierwsze wyróżnienie dla zespołu i solistki Marii Próchniak na XII Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ,ARS 2006 w Puławach oraz nominacja solistki Genowefy Pachockiej do Przeglądu Ogólnopolskiego,
- Nagroda dla solistki Genowefy Pachockiej na Przeglądzie Ogólnopolskim ARS 2006″ w Bydgoszczy. Pani Genowefa reprezentowała wtedy województwo lubelskie,
- Nagroda Główna, czyli puchar burmistrza Dęblina, dla zespołu i dwie pierwsze nagrody dla solistek Marii Próchniak i Genowefy Pachockiej podczas siódmej edycji Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów 2006 w Dęblinie,
- I miejsce w kategorii zespołów akompaniamentem i II miejsce dla solistki Genowefy Pachockiej na IX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów’2008 w Dęblinie.
- Chór dwukrotnie okazał się najlepszy podczas Przeglądu Pieśni Religijnych w Markuszowie w 2012 i 2013 r.
- Wielkim wyróżnieniem Śpiewających Seniorów był występ w lubelskiej Katedrze podczas uroczystości z okazji święta Trzech Króli.
Choć przez krótki czas nasz chór borykał się z niedoborem członków dzisiaj wzmocniony nowymi głosami prezentuje naprawdę wysoki poziom muzyczny.