Witaj na stronie GOK Końskowola   Click to listen highlighted text! Witaj na stronie GOK Końskowola

Trening ciała i umysłu -historia

Gminny Ośrodek Kultury w Końskowoli był otwarty dla sportowców od początku jego istnienia. Współpracował    z klubami i zrzeszeniami sportowymi m.in. Ludowym Zespołem Sportowym. Przy okazji masowych imprez trwały rozgrywki różnych dyscyplin sportu. Brało w nich udział duże grono dzieci, młodzieży i dorosłych.

W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych działał klub szachistów prowadzony przez p. Jana Profetę. Rozgrywane były u nas turnieje na szczeblu powiatowym i  wojewódzkim. Nasi członkowie klubu zajmowali pierwsze miejsca w takich turniejach.

Dziś w GOK prowadzone są przez pana Zdzisława Machniewskiego zajęcia szachowe dla dzieci.

Drugą prężnie działającą przy GOK-u dyscypliną sportu był tenis stołowy. Zakupiono potrzebny sprzęt i organizowano treningi i rozgrywki. Do lat dziewięćdziesiątych rozgrywki trwały w naszym GOK-u.

W roku 2001 r. miał swój początek „Wiosenny Turniej Tenisa Stołowego” o puchary dyrektorów; Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli i Gimnazjum w Końskowoli. Ze względu na lepsze warunki w sali gimnastycznej  w Gimnazjum turnieje te tam się rozgrywały.

Należy wymienić również imprezy sportowe które rozgrywały się podczas „Dni Końskowoli” i „Święta Róży”. Turnieje Koszykówki o Puchary Dyrektorów GOK   i Gimnazjum, zawody koszykówki, konkursy wędkarskie itp.

W 2002 r. w Gminnym Ośrodku Kultury zaczęła działać grupa sztuk walki Tang Soo Do pod kierunkiem Marcina Kostyry. Na zajęcia uczęszczały dzieci, młodzież i dorośli. Członkowie tej grupy brali udział w pokazach na naszych uroczystościach i w zawodach krajowych. Członkowie grupy mieli duże osiągnięcia sportowe.

Od 2012 roku naukę sztuk walki Tang Soo Do, Taekwondo, Kick Boxing dla dorosłych i młodzieży prowadził były uczeń Marcina Kostyry, Damian Gębal – mistrz Europyw Kick Boxingu. Po wyjeździe Damiana i przerwie w zajęciach, wznowiono treningi karate dla dzieci.

W GOK odbywał się aerobic prowadzony przez Jolantę Rusek.

Obecnie odbywa się zumba dla pań, prowadzi ją Elżbieta Kwiatkowska.

Prześlij komentarz

Click to listen highlighted text!